Free assessment

در صورت تمايل در مهاجرت به کانادا ، لطفا فرم ارزيابي رايگان را تکميل نماييد. اين پرسشنامه به‌گونه‌ای طراحي شده تا ما را در ارزيابي رايگان شرايط و صلاحيت شما برای مهاجرت به کانادا بر اساس معيارهای انتخابی دولت کانادا قادر سازد.

پس از ارزيابی، در صورتی که واجد شرايط مهاجرت به کانادا باشيد کارشناسان ما نتيجه ارزيابي را همراه با جزييات سرويس‌ها و هزينه‌ی خدمات از طريق پست الکترونيک به اطلاع‌تان مي‌رساند.
ارزیابی رایگان

ویزای دانش آموزی کانادا

تحصیل در مدارس کانادا از سن ۶ تا ۱۸ سالگی اجباری است و تمامی بچه ها در این رده سنی باید به مدرسه بروند. به طور کلی سال تحصیلی برای دانش آموزان در مدارس کانادا از فردای روز کارگر (labor Day) در ماه سپتامبر آغاز میشود و تا پایان ماه جون ادامه خواهد داشت. تحصیل در مدارس کانادا از مهد کودک که از سن چهار سالگی شروع میشود  و سپس از سن شش تا ۱۳ سالگی بچه ها وارد مدرسه ابتدایی (Elementary School) میشوند که از کلاس اول تا هشتم را در بر میگیرد. سپس دانش آموزان در کانادا وارد دبیرستان مییشوند و از کلاس ۹ تا ۱۲ را در آنجا تحصیل خواهند کرد.مدارس کانادا به ویژه مدارس استان اونتاریو با تنوع فرهنگی بسیار که در دنیا منحصر به فرد میباشد همواره دانش آموزان خارجی را از تمامی کشورها با آغوش گرم پذیرا هستند.

به طور خاص، تحصیل در مدارس شهر تورنتو تجربه ای پر ارزش با مزایای بسیار خواهد بود. تورنتو شهری زیبا، پاکیزه و امن میباشد که در آن دانش آموزان علاوه بر یادگیری دروس مدرسه در کلاسهای به لحاظ کیفی طراز اول، با فرهنگ های دیگر نیز آشنا شده و با یافتن دوستان جدید به دید جدیدی از زندگی و دنیا دست خواهند یافت.

کادر آموزشی در مدارس تورنتو با تمامی نیاز های یک دانش آموز خارجی برای تطابق با کشور جدید آشنا هستند. همیشه در مدارس تورنتو معلمین و سایر کارمندان را طوری استخدام میکنند که هر کدام از ایشان به یک زبان خارجی مسلط باشد تا بتوانند به دانش آموزان خارجی در زمینه درسی و یا مشکلات شخصی راهنمایی و کمک ارائه کنند.

دانش آموزان خارجی پس از ورود به کانادا ابتدا یک امتحان ساده خواهند داشت که بیشتر برای سنجش زبان انگلیسی ایشان میباشد. چنانچه نتیجه این تست نشان بدهد که دانش آموز نیاز به تقویت زبان انگلیسی خود دارد، ایشان را به کلاسهای انگلیسی به عنوان زبان دوم “English as Second Language”  و یا “ESL” خواهند فرستاد. کلاسهای ESL علاوه بر کلاسهای عادی دانش آموز خواهد بود.

نکته قابل توجه در اینجا این است که در کانادا اداره ای به نام  Education Quality and Accountability Office  یا  ‘EQAO’  وجود دارد که وظیفه اش نظارت بر گسترش کیفیت آموزشی مدارس در کلیه استان اونتاریو میباشد بنابراین از کیفیت مدارس در سطح اونتاریو جای نگرانی نیست. ولی از آنجاییکه هموطنان عزیز ما بیشتر در شهر تورونتو تمرکز دارند ما نیاز سعی بر تمرکز روی این شهر بزرگ داریم.

شرایط تحصیل در مدارس کانادا برای افراد خارجی

برای تحصیل در مقاطع مختلف درسی در مدارس کانادا شرایط ساده ای وجود دارد که شامل موارد زیر میشود

  • داشتن حداقل چهار سال سن
  • داشتن پشتوانه مالی مناسب از سوی پدر و مادر برای پرداخت شهریه مدارس و مخارج روزمره زندگی
  • اگر فرزند شما هم اکنون در مدرسه مشغول به تحصیل است سوابق تحصیلی و توصیه نامه از مدرسه
  • داشتن قیم یا همان Custodian در کانادا
  • داشتن ویزای دانش آموزی کانادا

نحوه انتخاب مدرسه در کانادا

خوشبختانه در کانادا علاوه بر مدارس خصوصی که معمولا شهریه بالایی دارند، امکان دریافت پذیرش از مدارس دولتی نیز وجود دارد. شرکت مهاجرت دریملندبه عنوان نماینده رسمی مدارس دولتی  Toronto District School Board  در محدودهتورونتوی بزرگ یا همان Greater Toronto Area معروف به “GTA” و همچنین در منطقه York Region District School Board  یا همان YRDSB یا آموزش و پرورش منطقه یورک York Region میتواند در گرفتن پذیرش از مدارس دولتی به شما کمک کند.  مدارس دولتی کانادا علاوه بر داشتن کیفیت بالای آموزشی دارای شهریه بسیار پایین تر نسبت به مدارس خصوصی هستند و از این جهت مقصد پرطرفداری برای دانش آموزان از سراسر دنیا از جمله ایران هستند.

هزینه مدارس دولتی در کانادا

  • ۱۳۰۰۰(سیزده هزار) دلار کانادا برای تحصیل در مقطع دبستان
  • ۱۴۵۰۰ (چهارده هزار و پانصد) دلار کانادا برای تحصیل در مقطع دبیرستان

هزینه مدارس خصوصی در کانادا

  • از ۳۰،۰۰۰ دلار کانادا به بالا

 نکته: چنانچه دانش آموز به هر دلیلی از نیم سال اول تحصیلی در کانادا باز مانده باشد امکان تحصیل در نیم سال دوم نیز وجود دارد و به این ترتیب شما نیمی از مبلغ شهریه مدرسه را پرداخت خواهید کرد